aj úsmevu môže byť vraj priveľa

Autor: Katarína Vagašová | 13.12.2013 o 2:03 | Karma článku: 8,06 | Prečítané:  639x

Vraj sa často usmievam, povedali mi a hneď na to mi vybehli moje neskrotné kútiky smerom hore. Bránila som sa. Môj smiech je vždy opodstatnený a spustený vtipnými asociáciami v mojej hlave. Vraj len blázon sa smeje bez príčiny. Tak sú to len dve možnosti buď som naozaj cvok alebo sa tí druhí stále len mračia. Sama neviem. Priznám sa, rada sa smejem.

 

Život je už bez tak dosť nudný a ubíjajúci aby sa človek nesmial. Hovorím tomu interný humor. Pozriem sa na vyštafírovanú dievčinu v lodičkách na vysokých opätkoch, pri chôdzi jej každá noha ukazuje inú svetovú stranu, a tak sa pousmejem. Opýtam sa mládenca na stanici či už išiel ten autobus a on odpovie: „Ešte nie, a to tu už čakám dva hodiny." Áno, vidíte dobre „dva hodiny", nad tým sa nedá nezasmiať. Karamelka mi polepí celé ústa práve v momente, keď chcem povedať niečo vážne, tak jednoducho vybuchnem od smiechu. Smejem sa na druhých, ale aj na sebe. Už ma unavilo brať tento svet príliš vážne, jednoducho ma to omrzelo. Podľa mňa je každá predstieraná maska iba stratou času. Nikto nie je dokonalý, a tak ani nikto nie je smrteľne vážny. Vnímať všetko len cez optiku „čo si o mne ľudia pomyslia" je až priveľmi nudné. Nechcem sa tváriť, že búram stereotypy, ale niekedy prídu naozaj také dni, že aj keby mi salamandra pristála rovno na hlave, tak sa na tom ešte zasmejem. A pri tom je to také jednoduché. Stačí začať. A ak začnete už to bude automatické, budete vidieť vtipné momenty každý deň a mimika to urobí za vás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?